home page   ::   aktuality - archiv   ::   odkazy   ::   formulář žádosti o členství   ::   členové spolku   ::   kontakt
Banner
Aktuality

02.01.2023 - Změna názvu společnosti

Společnost Sang Lab - klinická laboratoř, s.r.o. změnila svůj název na Lab In - Institut laboratorní medicíny, s.r.o. S dalšími detaily se můžete seznámit v neveřejné části našich webových stránek.

 

08.12.2022 - Zastropování cen energií - odpověď MPO

S odpovědí Ministerstva průmyslu a obchodu na dotaz Privalabu ohledně zastropovaných cen energií u zdravotnických zařízení v nájmu se můžete seznámit v neveřejné části webu.

 

07.12.2022 - Důležité informace pro zdravotnické laboratoře akreditované podle ČSN EN ISO 15189:2013

Laboratoře, které jsou akreditované dle normy ISO 15189, naleznou aktuální informace zde: https://www.cai.cz/?p=16100
Velmi důležitá informace se týká personálních minim. S účinností od 1. 1. 2023 bude ČIA posuzovat pouze personální požadavky uvedené ve Vyhlášce Ministerstva zdravotnictví ČR č. 99/2012 Sb. o požadavcích na minimální personální zabezpečení zdravotních služeb, jako relevantního odvětvového předpisu.

 

01.12.2022 - Zákon 326/2021 Sb. - další informace

Aktualizované informace jsou dostupné v neveřejné části webu.

 

30.11.2022 - Zastropování cen energií

Privalab odeslal dopis s dotazem ohledně zastropování cen energií na MPO. S dopisem se můžete seznámit v neveřejné části webu.

 

Vítejte na stránkách spolku PRIVALAB

PRIVALAB, spolek privátních diagnostických laboratoří, byl ustaven jako profesní spolek z iniciativy některých vlastníků a provozovatelů soukromých zdravotnických laboratoří zabývajících se analýzou biologického materiálu, jako reakce na vstup v platnost zákona č. 48/1997 Sb. Podle tohoto zákona se profesní sdružení mohou účastnit dohodovacích řízení o způsobu úhrady a dohodovacích řízeních o rámcových smlouvách a dalších jednání s tím souvisících.

Další cíle a sféry působení PRIVALABu jsou vyjmenovány ve stanovách.

Pokud jde o jednání ve smyslu zákona č. 48/1997 Sb., která jsou vedena mezi zdravotními pojišťovnami a segmentem mimoústavní laboratorní a radiodiagnostické péče, je v současné době PRIVALAB spolkem zastupujícím nejvíce soukromých (nestátních) ambulantních laboratoří. Lze tedy konstatovat, že jeho existence oprávněná a pro jeho členy i přínosná.

Pro zlepšení komunikace mezi členy spolku, zjednodušení přenosu informací a diskusí k problematice oboru laboratorní diagnostiky jsou založeny tyto www stránky. Doufejme, že lepší komunikace přispěje i ke zlepšení a stabilizaci postavení ambulantních laboratoří v systému našeho zdravotnictví.

RNDr. Miloš Pollak, zakladatel a první předseda Privalabu

RNDr. Jaroslav Loucký, Ph.D., LL.M., předseda Privalabu

banner-labtestonline

<<     PRIVALAB je generálním partnerem LabTestOnline     >>