home page   ::   aktuality - archiv   ::   odkazy   ::   formulář žádosti o členství   ::   členové spolku   ::   kontakt
Banner
Aktuality

07.05.2019 - Úhrada výkonů odbornosti 816

Společnost lékařské genetiky a Privalab se obrátili s dopisem, týkajícím se úhrady výkonů odbornosti 816 na MZ, VZP a SZP. Znění dopisu si můžete přečíst v neveřejné části webu.

 

09.04.2019 - Jednání 1. kola dohodovacího řízení pro rok 2020

Dne 3.4.2019 proběhlo 1. kolo jednání dohodovacího řízení pro rok 2020. Dokumenty z jednání naleznete v neveřejné části webu.

 

01.04.2019 - Zápis z jednání AKDŘ dne 26.3.2019

Zápis z jednání AKDŘ dne 26.3.2019, kompletní seznam všech dokumentů z jednání a slitek pravidelně sbíraných dat za všechny zdravotní pojišťovny si můžete přečíst v neveřejné části webu.

 

26.03.2019 - Odpověď mikrobiologů

Odpověď mikrobilogické společnosti ohledně úhrady sdílených výkonů si můžete přečíst v neveřejné části webu.

 

18.03.2019 - Vyúčtování hrazených zdravotních služeb za období financování 2018 - VZP

Většina smluvních partnerů VZP, využívajících ke komunikaci s VZP ČR aplikaci VZP Point, nalezne své vyúčtování ve schránce na VZP Point.
 

Vítejte na stránkách spolku PRIVALAB

PRIVALAB, spolek privátních diagnostických laboratoří, byl ustaven jako profesní spolek z iniciativy některých vlastníků a provozovatelů soukromých zdravotnických laboratoří zabývajících se analýzou biologického materiálu, jako reakce na vstup v platnost zákona č. 48/1997 Sb. Podle tohoto zákona se profesní sdružení mohou účastnit dohodovacích řízení o způsobu úhrady a dohodovacích řízeních o rámcových smlouvách a dalších jednání s tím souvisících.

Další cíle a sféry působení PRIVALABu jsou vyjmenovány ve stanovách.

Pokud jde o jednání ve smyslu zákona č. 48/1997 Sb., která jsou vedena mezi zdravotními pojišťovnami a segmentem mimoústavní laboratorní a radiodiagnostické péče, je v současné době PRIVALAB spolkem zastupujícím nejvíce soukromých (nestátních) ambulantních laboratoří. Lze tedy konstatovat, že jeho existence oprávněná a pro jeho členy i přínosná.

Pro zlepšení komunikace mezi členy spolku, zjednodušení přenosu informací a diskusí k problematice oboru laboratorní diagnostiky jsou založeny tyto www stránky. Doufejme, že lepší komunikace přispěje i ke zlepšení a stabilizaci postavení ambulantních laboratoří v systému našeho zdravotnictví.

RNDr. Miloš Pollak, zakladatel a první předseda Privalabu

RNDr. Jaroslav Loucký, předseda Privalabu

banner-labtestonline

<<     PRIVALAB je generálním partnerem LabTestOnline     >>